OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

... chovu psov a kynológii sa venujem od roku 1998, samoztatnému profi strihaniu psíkov sa venujem zhruba od roku 2006, pričom v roku 2007 som začala upravovať svojich dvoch kokríkov na výstavy, ktorým som sa aktívne venovala. Spolu s mojimi odchovmi a s mojou úpravou sme "vybehali" mnoho krásnych ocenení ako napríklad Grand Šampión Krásy Slovenska, Šampión Krásy Slovenska, Junior Šampión Krásy Slovenska, viac násobné ocenenie Najkrajšia chovateľská skupina či Najkrajší ostrihaný... Neskôr. už so psími zákazníkmi - hlavne bichony, levíčkovia, havanskí psíci, boloňáčikovia a lhasa apso, prišli okrem ukončených šampionátov krásy aj úspechy ako Best in Show - čiže najkrajší jedinci výstavy, či Best of Breed - najkrajší jedinci v plemene...

Popri upravovaní kokríkov na výstavy som sa začala venovať aj domácej, či salónovej úprave psíkov.

Nejaký čas som strihala psov popri mojom pôvodnom zamestnaní (učila som na strednej škole), potom som pracovala v jednom bratislavskom salóne, no začiatkom roku 2014 mi osud do cesty privial možnosť otvoriť vlastný salón pre psov a tak sa na plnej čiare podľa vlastných predstáv venovať profesionálnej úprave psov.

Strihanie, úprava psov, alebo grooming ako jej hovoríme v odborných kruhoch, ma nesmierne baví. Mám rada upravených psíkov a rada robím ľuďom radosť maličkosťami. Keď viem, rada pomôžem. 

"Pracujem srdcom, s ochotou a s láskou, lebo ma to baví."

Pár faktov z mojej praxe...

V októbri 2010 som sa umiestnila v prvej 6-tke najlepších strihačov v kategórii "Začiatočník" na 10. ročníku medzinárodnej strihačskej súťaže PRAGOBEST, s mojim kokríkom Zephyrom. Súťažila som s výstavnou úpravou.V júni 2012 som sa zúčastnila medzinárodnej strihačskej súťaže ANIMOLOGY ŠAMPIONÁT V ÚPRAVE PSOV v Nitre, kde som súťažila v kategórii "Ostatné plemená" s domácou, športovou úpravou s mojou sučkou Anteiou a v kategórii "ŠPANIEL - SETER" s výstavnou úpravou so sučkou z môjho odchovu, CLOEY, s ktorou som sa umiestnila na 3. mieste v širokej konkurencii slovenských aj zahraničných strihačov

V Auguste 2013 som sa opäť zúčastnila tejto súťaže, s výstavnou úpravou plemena Bichon a´poil frisé - so psíkom Quanto Danco of Amber. Spoločnými silami sme si vystrihali opäť krásne 3.miesto.
 
V Júni 2014 som sa na Animology šampionáte umiestnila v kategórii "Salónna úprava" so stredným pudlíkom Pulim na krásnom 1.mieste.
 
V Apríli 2015 sme aj s ďalšími dvoma strihačkami vycestovali do sveta a tak som si z Maďarska z Medzinárodnej súťaže v úprave psov priniesla domov 3.miesto z kategórie "Ostatné plemená", ktoré som si tak isto ako v roku 2013 vystrihala v profesionálnej úprave plemien s mojim modelom Quantom.
 
V Septembri 2015 som sa tradične už zúčastnila súťaže Groomland Show 2015 (bývaly Animology šampionát), kde som sa s bichon Archerom v profesionáloch umiestnila s výstavnou úpravou na 3.mieste a s bichonikom Evankom v profesionáloch v salónnej úprave na 2.mieste.
 
V roku 2016 som sa so súťažami troška viac rozcestovala :) V máji som sa zúčastnila Medzinárodnej súťaže v Poľskom Belchatowe, odkiaľ som si priniesla 1.miesto, v Júni som zavítala do Budapešte, odkiaľ som si domov priniesla 2.miesto, obidve s výstavnou úpravou Bichona. V Októbri som sa tradične zúčastnila Slovenskej Groomland Show, odkiaľ mi pribudlo 2 x 3.miesto s výstavnou a salónnou úpravou plemena Bichon a´poil frisé.
 
V roku 2017 mi bolo cťou byť riaditeľkou 6.ročníka súťaže v úprave psov, GroomlandShow 2017. Taktiež som absolvovala vynikajúci seminár s lektorkou Katarynou Palkou na tému "Starostlivosť o doublecoat". V organizovaní kurzov úpravy psov, výstavnej úpravy psov a špecializovaných workshopov a školení pokračujem priebežne počas celej svojej práce.
 
v Máji 2018 som nie len zorganizovala, ale samozrejme aj absolvovala kurz starostlivosti o doublecoat Newfoundlandských psov, ich výstavnú aj domácu úpravu, pod vedením fantastickej slovenskej chovateľky tohto plemena, Gabriely Benedekovej, ktorú som paradoxne počiatkom úpravy psov učila ja sama :) Som hrdá, keď moji žiaci dosiahnu svetových úspechov :) aj žiak učí učiteľa.
 
Počas mojej praxe s výstavnými úpravami vyšlo aj z mojich rúk veľa výstavných aj medzinárodných šampiónov krásy... v začiatkoch plemena americký kokeršpaniel, anglický kokeršpaniel, postupom času bichon a´poil frisé, havanský psík, farebná ruská bolonka, coton detuleár, boloňský psík, lhasa-apso, levíček, írsky seter, foxteriér, welshteriér, zlatý retriever, newfoundlandský pes, chow-chow, pomeranian, sheltia, portugalský vodný pes... som pyšná na tieto úspechy a na spoluprácu s majiteľmi týchto psíkov :o) 
 
Stále sa v úprave psov ďalej vzdelávam, chodím na školenia, workshopy či kurzy. Absolvovala som mimo iného kurz výstavnej a salónnej úpravy plemien Bichon a´poil frisé, Anglický kokeršpaniel, Americký kokeršpaniel, Yorkshirský teriér, Newfoundlandský pes, salónna úprava tibetských plemien, Maltézskych psíkov, Bichonov, niekoľko školení zameraných na výstavnú aj salónnu úpravu pudlov, na kreatívne strihanie, farbenie psov, strihové techniky a správne používanie nástrojov na úpravu srsti, starostlivosť o srsť a psiu dermatológiu, niekoľko školení a workshopov zameraných na SPA, ozonoterapiu, liečebné kúry pre srsť a kožu - pod vedením odborníkov z celého sveta nie len na tieto plemená a starostlivosť o psov celkovo. 
 
Od marca 2012 som nie len zakladajúcim, ale hlavne aktívnym členom výboru o.z. Profesionálni strihači psov Slovenska - www.psps.sk, ktorý zastrešuje ozajstných odborníkov v oblasti "dog-groomingu" teda strihaniu a starostivosti nie len o srsť vašich a našich miláčikov. Cca od roku 2012 som bola aktívnym členom výstavného výboru Bichon Klubu slovensko, aktívne som pracovala ako personál kruhu na výstavách psov, neskôr som sa stala prvou čestnou členkou tohoto klubu a následne členkou výboru, ktorou som dodnes a s tým som naďalej aj organizátorom výstav pre tento klub.  Keď mi to čas, práca a predovšetkým aj rodinné prostredie dovolí, rada zájdem aj na veľké psie výstavy, kde nie len že rada stretávam kopec "starých známych" ale hlavne stále sledujem aktuálne trendy v úpravách psov.
 
Rok 2020 sa stal veľkým míľnikom Psieho salónu Vanda... Do tohto roku z mojich rúk vyšlo niekoľko výborných strihačov, ktorí majú svoje salóny po slovensku aj v zahraničí... v 2020 však salón začal potrebovať ďalšie šikovné ruky sám pre seba a tak sa môj tým okrem častej prítomnosti nejakého groomingového študenta rozrástol o perfektnú strihačku Petru. Petra absolvovala priamo školenie mnou, ktoré trvalo viac ako intenzívneho pol roka a od septembra 2020 je oficiálnym zamestnancom salónu :) Aj vďaka tomuto kroku má salón opäť širší záber úpravy a starostlivosti o vašich miláčikov a sme schopné spolu pomôcť opäť viacerým z vás :)